Kipras: atostogos nuo pavasario iki rudens

Kipras yra trečia pagal dydį sala Viduržemio jūroje, ją lenkia tik Sicilija ir Sardinija. Kadaise kipriečiai buvo turtingiausia tauta pasaulyje, o tokia tapo pardavinėdama saloje kasamą varį. Manoma, kad net Kipro pavadinimas kilo iš graikiško žodžio kypros, reiškiančio šio metalo pavadinimą. Šalis garsėja ne tik gražiais, jaukiais paplūdimiais, galimybe derinti poilsį ir pažinimą, bet ir geros širdies žmonėmis. Kipre itin stipri maisto, vaišinimo ir apskritai svečių kultūra, todėl labai didelė tikimybė, kad užmegsite ypatingų draugisčių visam likusiam gyvenimui.

Kipro klimatas

Sakoma, kad į Kiprą pavasaris ateina anksčiausiai Europoje. Kalendorinė vasara saloje darosi sunkiai ištveriama ir patiems kipriečiams. O štai pavasaris ir ruduo – pats tinkamiausias laikas atostogoms. Kipre karštasis sezonas prasideda gegužės mėnesį ir trunka iki spalio, o saulė šildo poilsiautojų kūnus 340 dienų per metus. Karščiausias mėnesiais oras net pavėsyje įkaista iki 30 laipsnių, o vandens temperatūra ne daug atslieka.

Kipro archeologiniai paminklai

Žymiausi Kipro paplūdimiai

Nissi – puraus smėlio rojus, siaura paplūdimio juosta sujungtas su kaimynine salele. Paplūdimyje kone kasdien vyksta energingi vakarėliai, veikia barai ir renkasi vandens sporto entuziastai. Makronissos – vienas populiariausių Kipro paplūdimių, įvertintas „Mėlynąja vėliava“ ir ypač mėgstamas šeimų su vaikais. Konnos – medžiais apaugusios uolos veda į baltutėlio smėlio paplūdimį, o horizonte matyti vien žydras vanduo. Paramali – į šį paplūdimį turistai vyksta gaudyti bangų ir adrenalino. 2 km besitęsiantis auksinio smėlio ruožas žada puikias sąlygas sportuojantiems su jėgos aitvarais.

Kipro paplūdimiai

Ką aplankyti?

Larnaka – vieną seniausių iki šiol gyvenamų salos miestų, kuriame tyvuliuoja druskos ežeras. Vasarą jis visiškai išdžiūsta, o žiemą sulaukia šimtų migruojančių flamingų. Limasolis – Afroditės kulto centras, kuriame iki šiol išlikę deivės šventyklos griuvėsiai, akropolio,  uosto ir miesto gynybinių sienų liekanos. Famagusta – miestas „vaiduoklis“ rytinėje salos dalyje, kur jau daugiau nei tris dešimtmečius nėra gyventojų. Chirokitija – unikalios architektūros neolito gyvenvietė, garsėjanti baltais cilindro formos namais. Kerinija – istorinis uostas, įsikūręs kalno papėdėje ir saugantis seniausią pasaulyje laivą.

Limasolis -populiarus turistinis miestas Kipre

Populiariausios pramogų vietos

Agia Napa yra populiariausias naktinių pramogų kurortas Kipre. Čia suplūsta daugiausia įvairiataučio jaunimo, norinčio linksmintis nuo vakaro iki ryto. Lankomiausia Agia Napos vieta – barų ir pramogų gatvė. Čia nėra pirmadienių – vakarėliai, diskotekos rengiamos visomis savaitės dienomis. Naktiniai klubai atsidaro apie pirmą nakties ir veikia iki 6 ryto. Ieškantiems dūzgių – 6 ryto darbą pradeda daugelis barų, todėl linksmintis galima be sustojimo. Agia Napoje vieni populiariausių barų ir naktinių klubų yra šie: „Flintstones Bar„, „Senior Frogs„, „Castle Club“ ir „Soho„.

Antra populiari linksmybių vieta Kipre – Limasolis. Jo mieste ir kurortinėje zonoje itin paklausūs paplūdimio vakarėliai. Limasolyje populiarus „Guaba“ baras bei aukštesnės klasės barai – „Breeze“ ir „Dolce„.

Jei apsistojote Larnakos kuortinėje zonoje, darbo dienomis rasite veikiančių barų, lounge tipo barų, o klubai atsidarys tik savaitgalį. Populiariausi barai: „District“ ir „Alchemist„.

Kipro pramogos

Aktyvus laisvalaikis Kipro kalnuose

Nors Kipras kaip paplūdimio poilsiui patraukli kryptis garsėja jau seniai, šalies pietvakariuose esantis Trodos regionas aktyvų bei pažintinį turizmą skatina jau dešimt metų. Nacionalinis Trodos kalnų parkas užima beveik 100 kv. km. Aktyvus poilsis Kipro kalnuose galimas ištisus metus – net ir karštą vasarą. Mat miškais apaugusiuose kalnuose visuomet gerokai vėsiau nei salos pakrantėse. Išsiruošus į žygį pėsčiomis ar dviračiu, visuomet galima atsigaivinti gurkšniu vandens iš skaidraus kalnų upelio.

Pasaulyje Kipras varžosi dėl žmonijos istorijoje seniausiai gaminamo vyno vardo – remiantis archeologiniais radiniais, saloje jis gaminamas apie  tūkstančius metų. Daugiausia salos vynuoginų auga ant Trodos kalnų šlaitų. Čia pat slėniuose ir kalnų papėdese – šimtus, tūkstančius metų skaičiuojantys iš vynininkystės gyvenantys ūkiai bei ištisi miesteliai.

Trodos kalnuose galima keliauti ir per religinius paminklus. Čia net 10 senųjų Bizantijos laikus menančių bažnyčių, kurios įtrauktos į UNESCO paveldo sąrašą. Kalnuose vyksta kultūros pažinimo – šokių ir dainų – vakaronės, kulinarinės kelionės.

Trodos kalnai Kipre

Planuojate atostogas Kipre – išsirinkite geriausią viešbutį .